Časté otázky – FAQ

Všeobecné otázky

Áno, samozrejme. Ak máte špeciálne požiadavky, kontaktujte nás. Radi vám poradíme a urobíme Vám individuálnu ponuku pre váš nápad. Už pár projektov prešlo našou dielničkou.

Súbory môžete odosielať pomocou funkcie nahrávania súborov (väčšinou pri každom produkte je funkcia na nahranie grafiky či súborov).
Svoje obrázky/predlohy môžete tiež posielať prostredníctvom e-mailu na info@svadobnakrabicka.sk. Všetky svoje súbory, prosím,  správne a zrozumiteľne označte.
Súbory môžete odosielať aj prostredníctvom služieb ako dropbox, google drive, wetransfer …, či iných služieb (prípradne Vám vytvoríme vlastný SFTP prístup na náš server).

Preferujeme vektorové súbory .PDF

V pripade obrázkov JPG alebo PNG:

300dpi (optimálne aj 600dpi),
pozadie biele/transparentné,
pri .JPG maximálna kvalita exportovaného súboru,
maximálna veľkosť súboru 5MB.

Fotografie na tlač posielajte  vo farebnom profile RGB, formát JPG v maximálnej kvalite (300DPI).

Väčšina našich výrobkov nemá hranicu minimálneho odberu. Veríme v podporu iných malých firiem. Sme si vedomí, že nie je vždy možné nakupovať vo veľkom množstve.

Snažíme sa vytvoriť udržateľný malý podnik, a preto nekonkurujeme cenou. Chceme vám poskytnúť na mieru “šité” spôsoby prezentácie a balenia vašej práce. A zároveň vám poskytuje naše najlepšie možné služby.

Vždy keď pôjdeme ďalej, tak chceme s vami kráčať po vašej ceste za malým podnikaním po mnoho ďalších rokov a dúfame, že vytvoríme dlhotrvajúci vzťah, ktorý ide ďaleko za cenu.

Skutočne veríme v hodnotu našich výrobkov a že naše ceny sú spravodlivé vzhľadom na množstvo práce, ktoré je potrebné vynaložiť na každý výrobok. Takmer všetky naše výrobky sú vyrábané doma z rôznych materiálov a zahŕňajú množstvo procesov. Od brúsenia, natierania, cez rezanie, lepenie či tlač.

(Ceny našich produktov sme stanovili už s ohľadom na Vás; vieme, že tieto produkty často ďalej predávate svojim klientom, a preto sme Vám poskytli našu najlepšiu možnú cenu. Ale pretože sme malá firma, ceníme si, že zadaním väčšej objednávky môžeme byť efektívnejší, a preto máme balíčky hromadných objednávok, aby sme vám poďakovali za to, že ste náš náklad trochu odľahčili. Tieto balíčky už so zľavou sú ponúknuté pri danom produkte.)

Šetrí Váš čas aj peniaze. Nielenže zaplatíte menej za produkt, ale väčšou objednávkou ušetríte aj na ďalších poplatkoch za doručenie. Pri hromadnom objednaní si počkáte na výrobky iba raz. Náš tip: krabičky/škatule objednávajte hromadne a fotografie si objednávajte podľa potreby (naším cieľom je vytlačiť Vaše fotografie do 5 pracovných dní).
Menej stresu a viac pokoja. Vďaka tomu, že by ste mali svoje produkty doma pripravené na použitie, už sa nemusíte starať o konečný termín pre vašich klientov (svoje balíčky pre Vašich zákazníkov môžete odosielať, kedykoľvek potrebujete).
Lepšie pre planétu. Pri jednorazovej objednávke máme menšie plytvanie materiálmi, menej obalov a vyhnete sa viacerým dodávkam (zníženie uhlíkovej stopy vašej objednávky).
Flexibilita. Ako malý podnik rozumieme tomu, že niekedy potrebujete rozmanitosť oproti množstvu, a preto ponúkame 10% darčekový poukaz na objednávky nad 500eur (tieto sa automaticky odpočítajú z vášho košíka).

Áno, väčšina našich produktov je personalizovaná a obsahuje Vaše logo či inú grafiku pridanú k produktu. Každý produkt môžete prispôsobiť pre každého klienta. Používame rôzne techniky personalizácie. Od laserovej/pigmentovej potlače, sieťotlače, gravírovania až po horúcu ražbu.

Toto nie je služba, ktorú v súčasnosti ponúkame, ale odporúčame vyskúšať niektoré z našich štandardných produktov, aby ste získali pocit kvality a remeselného spracovania.

Neponúkame ani vzorové zľavy – pretože sme malá spoločnosť, pre nás to jednoducho nie je možné.

Na ukážku vieme poslať testovacie výtlačky 4 fotografií. Výtlačky sa tlačia na tlačiarni technikou Fine art print. (čo je proces umeleckej tlače s použitím pigmentových atramentov). Táto technika tlače má výrazný a maliarsky efekt, výsledkom čoho je nádherne jemná tlač.

Ceny na svadobnakrabicka.sk sú účtované tak, ako sú zverejnené na našom webe. Všetky ceny na našom webe sú uvedené bez dopravy a akýchkoľvek ďalších poplatkov, ktoré môžu byť účtované, pokiaľ nie je uvedené inak. Naše ceny neustále kolíšu a vyhradzujeme si právo na zmenu cien v súlade so zmenami cien od našich dodávateľov, trhových podmienok alebo iného externého faktora. Ak by sa na webe vyskytla chyba v určovaní cien, v akejkoľvek korešpondencii od nás alebo akoukoľvek inou komunikačnou metódou, vyhradzujeme si právo zrušiť objednávku a ponúknuť produkt alebo službu za správnu cenu.

Áno, určite. Kontaktujte nás a my Vám zašleme odhad prepravy.
Uveďte podrobný zoznam potrebných produktov a úplnú adresu dodania.

Časová os

Vzhľadom na to, čo robíme, je väčšina našich produktov vyrábaná ručne a na objednávku, čo niekedy môže trvať o niečo dlhšie ako zvyčajne.

Odhadovaný čas výroby objednávky sa líši podľa produktu, ktorý ste si objednali. Taktiež sa vzťahuje na okamih platby alebo potvrdenia grafiky či dodania iných potrebných súborov, podľa toho, ktorý je posledný. Nevzťahuje sa na okamih uskutočnenia objednávky.

Odhadovaná doba dodania je:

približne 10-14 pracovných dní pre krabičky z dreva a poťahované knihárskym plátnom + preprava,
približne 4-7 pracovných dní pre naše ďalšie výrobky + preprava.
V prípade akýchkoľvek technických problémov, väčších množstiev alebo štátnych sviatkov môže byť predpokladaný čas výroby dlhší – a ak sa tak stane, dáme vám vedieť.

Nemusíte mať strach, pretože dodacia lehota je určená odhadom. Zväčša sa snažíme prekonať naše časové limity. Budeme sa snažiť Vás priebežne informovať.

Všetky objednávky posielame prostredníctvom Slovenskej pošty.
Slovenská pošta udáva dobu dodania pri doporučenom liste 1. triedy nasledujúci deň po dni podania.
Pri možnosti kuriérom – balík na adresu je doba dodania  2 dni po dni podania.
Pri osobnom odbere Vám oznámime, kedy bude Vaša zásielka pripravená na odber. Čas vyzdvihnutia je vecou dohody.
Ak máte záujem o iného prepravcu, prosím, kontaktujte nás.

1. Objednávka je prijatá.

Dostanete potvrdenie o svojej objednávke. Ak náhodou máte nejaké zmeny, ktoré vám napadli po vytvorení objednávky, pokojne ešte napíšte alebo volajte.

2. Zasielanie grafík/loga

V prípade nejasností či ohľadom zaslania grafiky – ozveme sa vám e-mailom alebo telefonicky. Ak grafika, ktorú pošlete nebude vhodná na ďalšie spracovanie, zašleme vám pokyny ako postupovať ďalej.

3. Pošleme vám ukážku.

V ponuke máme pár šablón určených na gravírovanie, či farebnú potlač. No ak máte špecifické požiadavky, tak vrámci našich možností Vám pomôžeme pripraviť ukážku, ktorú Vám najskôr pošleme na schválenie.

4. Konzultácie zmien.

Ak máte nejaké zmeny, dajte nám vedieť. Ak ste so všetkým spokojný, Vašu objednávku posunieme do výroby.

5. Začíname vyrábať.

Sme malý tím a všetky vaše výrobky sú s láskou vyrobené, a to sa odzrkadľuje aj na dĺžke trvania výroby.

6. Odosielanie.

Keď budeme mať Vašu objednávku pripravenú, tak bude odoslaná. Oznámenie o odoslaní dostanete e-mailom. Pri voľbe osobného odberu Vás budeme kontaktovať a dohodneme si bližšie informácie k prevzatiu.  

Aby sme mohli vyrábať produkty, ktoré sa nám páčia, ale aj žiť spôsobom, ktorý je pre nás ako rodinu a životné prostredie udržateľný, veríme v pomalší prístup k podnikaniu. Máme proces a systém, ktorý nám umožňuje pracovať v prirodzenom rytme a vyrábať naše výrobky na objednávku. Rozhodli sme sa mať malý tím, aby sme mohli ponúknuť osobnejšie služby. Chceme poznať našich zákazníkov, pamätať na ich značku a ich príbehy.

Áno, dá sa, v závislosti od nášho súčasného pracovného zaťaženia. Pred zadaním objednávky nám dajte, prosím, vedieť Váš termín. Za urýchlenie bude účtovaný poplatok 25% z celkovej hodonoty celej objednávky.

Vedzte, že každý z našich výrobkov je vyrábaný ručne pre konkrétnu objednávku. Nič nie je vopred vyrobené. To znamená, že vždy počúvame vaše želania. Robíme všetko pre to, aby sme pripravili všetko včas.

Navrhujeme, aby ste si napríklad krabičky objednali hromadne. Takto budete mať vopred všetko, čo potrebujete.

Ak potrebujete iba umelecké výtlačky, tie vieme pripraviť do 5 pracovných dní. (Ak do objednávky pridáte ďalšie položky, fotografie sa tým oneskoria).

Starostlivosť o naše výrobky

Krabička je povrchovo ošetrená náterom na báze tvrdých olejov a voskov:

Odpudzuje vodu a nečistoty.
Náter nie je škodlivý pre človeka, zvieratá či rastliny.
Znečistenú krabičku môžete utrieť navlhčenou handričkou.
Neukladajte krabičku do vlhkého prostredia.
Tieto jednoduché „pravidlá“ by Vám mali pomôcť uchovať Vaše krabičky a púzdra aj pre ďalšie generácie.

Naše výtlačky sú tlačené pigmentovými atramentmi Fine Art. Sú odolnejšie voči vyblednutiu. Sú vhodné na rámovanie a možnému vystaveniu slnečnému žiareniu. Čo s fotografiami tlačenými farebnými atramentmi nie je možné. Upozorňujeme, že sú tlačené na papieri. Papier je jedným z najzraniteľnejších artefaktov. Preventívna zodpovedná starostlivosť je vždy ľahšia ako pokus o opravu pokazeného. Nenesieme zodpovednosť za škody spôsobené nesprávnym skladovaním a zaobchádzaním s fotografiami.

Skladujte produkty pri izbovej teplote a nikdy ich nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, extrémnemu teplu alebo vlhkosti:

  • Pred prezeraním fotografií v krabičke si starostlivo umyte ruky.
  • Na čistenie povrchu používajte jemnú kefku. Oblasť potlače nekefujte a neutierajte.
  • Nepoužívajte nikdy čistiace prostriedky.

Tieto jednoduché „pravidlá“ by Vám mali pomôcť uchovať Vaše krabičky a púzdra aj pre ďalšie generácie.

Uchovajte USB na bezpečnom mieste. Používajte USB podľa odporúčaní poskytovateľa počítača. Aby sa zabránilo strate údajov, je dôležité správne vysunúť a odpojiť zariadenie USB v operačnom systéme.

Tip: Pri systéme Mac OS na zvýšenie rýchlosti kopírovania odporúčame vypnúť Spotlight indexovanie na externé jednotky.

Zmeny v objednávke

Ak ukončíte objednávku a máte záujem o jej zmenu, prosím, kontaktujte nás na e-mail info@svadobnakrabovka.sk. Pokiaľ sa stane, že keď začneme spracovávať vašu objednávku a vtedy by ste chceli zmeny v objednávke, tak nie vždy to bude možné zmeniť a/alebo môžu byť účtované ďalšie poplatky

Po zadaní objednávky ju môžete zrušiť  emailom na adrese info@svadobnakrabicka.sk pokiaľ ešte nebola uhradená

Áno a kontaktujte nás na info@svadobnakrabicka.sk

Ak výrobky majú nejaký druh chyby, ktorá vznikla chybou pri tlači, chyba v šírke, nesprávna látka, gravírovanie, atď.  napíšte nám do 14 dní od prijatia balíka a každý prípad individuálne preskúmame a vyriešime/vybavíme, pretože každý produkt je vyrobený individuálne a špeciálne pre Vás.

Upozorňujeme, že pracujeme s prírodnými materiálmi, ktoré sa môžu mierne líšiť od produktových fotografií a všetko, čo robíme, je vyrobené ručne. Sme hrdí na to, že každá krabička, či čokoľvek, čo máme v ponuke je jedinečné, a robíme všetko preto, aby sme doručili naše produkty stopercentne dokonalé (pripomínajúce strojové práce), ale to nie je vždy možné kvôli materiálom a našim výrobným procesom. Rôzne vlastnosti použitých materiálov, ako sú vlnité látky alebo papier, malé škvrny, sfarbenie, ktoré je v prírodných papieroch, je niečo, čo nás oslovilo, a preto ju máme radi. Materiály majú svoj vlastný život a nie všetko je plastovo-dokonalé.

Pokiaľ ide o náklady na dopravu a opravy pri reklamácii, upozorňujeme, že na každý prípad sa budeme pozerať individuálne, ale ak sa vyskytne naša chyba, uhradíme náklady na dopravu a opravu. Ak je na produkte niečo, čo je výsledkom prírodného materiálu (napríklad škvrna v papieri, hrča v dreve …), nebudeme hradiť náklady na prepravu a opravu.

Nezodpovedáme za nesprávne zaobchádzanie s výrobkami.

Doprava a vrátenie

Väčšinu našich  materiálov máme skladom. 10 -14 pracovných dní sú vyhradené na výrobu.

Vynakladáme všetko úsilie na to, aby sme objednávku odoslali včas, avšak nepredvídané okolnosti môžu spôsobiť oneskorenie. Ak by sme sa stretli s takouto udalosťou, budeme vás kontaktovať e-mailom o úpravách času dodania. 

Používame služby Slovenskej pošty. Od začiatku sa uistite, či ste uviedli správnu dodaciu adresu. Po ukončení objednávky a zadaní nesprávnej adresy prechádza riziko na Vás.

1. Nedoručené balíčky

Balíky sa nám občas vrátia nedoručené. Ak by sa táto udalosť uskutočnila, pokúšame sa o kontaktovanie za účelom dohody o opätovnom odoslaní.

2. Stratené balíčky

Ponúkame možnosti prepravy, pri ktorých sa dá sledovať stav Vášho balíka. Veríme, že balíky k Vám určite dorazia. Ale ak náhodou balík nepríde, nevieme Vám poslať náhradu.

Ak z nejakého dôvodu nie ste s naším produktom spokojný, kontaktujte nás e-mailom a uveďte, prosím, čo je s naším produktom nesprávne. Žiaľ nepovoľujeme vrátenie tovaru, ak s ním jednoducho nie ste spokojný alebo sa Vám produkt už nepáči. Väčšina našich položiek je personalizovaná, a preto ich nemožno vrátiť a ďalej predávať.